Decoration Ideas
Sonbahar ve Kış Ayları İçin Battaniye Modelleri

Sonbahar ve Kış Ayları İçin Battaniye Modelleri

07 Ekim 2020

Sonbahar ve kış aylarında kullanabileceğiniz ve sizi sıcacık tutacak battaniye modellerinden en güzel örnekler. Örgü ve dokuma battaniyelerden elektrikli battaniyelere, pamuklu battaniyelerden yünlü battaniyelere birbirinden güzel modeller.

Örgü ve Dokuma Battaniyeler
Battaniyeler, son bahar ve kış mevsimlerinde kullanımı oldukça artan eşyalardır. Soğuk havalarda soğuktan korunmanın oldukça etkili bir yolu olan battaniye, birçok farklı modelde, renkte ve desende üretilebilmektedir. Üretmekten kasıt, isteyen, zamanı olan kişiler örgü battaniyelerini kendileri de örebileceklerdir.

Dokuma battaniyelerin yanı sıra örgü battaniyeler, bireyler tarafından evlerinde kendi zevklerine göre tasarlayabilecek, kendi hoşlandıkları renkleri kullanabilecek oldukları birer proje olarak değerlendirilebilir. İster örgü olsun ister dokuma olsun, battaniyeler sahip oldukları boyutlara göre tek kişilik ya da iki kişilik olarak değerlendirilirler.

Jakarlı çift kişilik battaniye

Battaniyelerin Boyutları; Geniş ve iki kişilik yataklarda çift kişilik battaniyeler kullanılacakken tek kişilik yataklarda tek kişilik battaniyeler tercih edilecektir. Battaniyeler, boyutlarından ayrı olarak, dokuları ve sahip oldukları diğer özelliklerden dolayı da farklı türlere ve modellere sahiptir. Yazının devamında, battaniye modelleri, modellerin diğerler modellerden ayrı olmasını sağlayan özellikleri aktarılacaktır.

Giyilebilir Battaniye Modelleri
Genellikle polyester, polar kumaşı kullanılarak hazırlanan bu battaniyeler, aslında bir bakıma elbise niteliği taşımaktadır. Soğuk günlerde evin içinde bile biraz olsun üşüme hisseden kişiler, hem rahat hem de kendilerini daha sıcak tutacak olan bu battaniyeler içinde kısa sürede ısınacaklardır. Giyilebilir battaniyeler, ince polar kumaştan yapılan ve cepleri olan modellerden tercih edilirse kullanım rahatlığı sağlanmış olur.

Giyilebilir kırmızı battaniye

Giyilebilir kırmızı battaniye

Örgü Battaniye Modelleri
Bireylerin kendilerinin hazırlayabilecek oldukları gibi başkalarının ördüğü battaniyeleri satın alarak da elde edebilecek oldukları bu modeller, fabrikasyon battaniyelerden tüm yönleriyle farklı olacaktır.

El işi örgü battaniye

El işi örgü battaniye

Tığ İşi Örgü Battaniye Modeli
Örgü işini kendisi yapacak olan kişiler, renklerin ve uygulanacak olan desenlerin tamamını kendi zevklerine göre belirleyebileceklerdir. Oturma odasında televizyon izlerken, kendi örmüş olduğu battaniyenin altına girmek ya da fabrikasyon ürünlerden farklı, yalnızca kişilerin elinde olan bu örme battaniyeleri kullanmak büyük zevk verecektir.

Tığ işi örgü battaniyeler

Tığ işi örgü battaniyeler

Sıcacık Tutacak Örgü Battaniyeler
Örgü battaniyelerin en güzel kısmı, bir hediye olarak hazırlanacak olduğu zaman karşı tarafa verilen değerin bir göstergesi olması, çocukları için hazırlanacak olduğu zaman üzerine çocukların hoşuna gidecek olan desenlerin kolaylıkla işlenebilecek olmasıdır. Örgü battaniye örecek olan kişiler internet üzerinden birçok modele kolaylıkla ulaşabilecekken örgü bir battaniye satın almak isteyen kişiler, yerel kermeslerden, dükkanlardan ve internet sitelerinden de örgü battaniye satın alabileceklerdir.

Sıcacık tutacak örgü battaniye

Sıcacık tutacak örgü battaniye

Elektrikli Battaniye Modelleriyle Her Zaman Sıcacık Kalın
Elektrikli battaniyeler, soğuk sonbahar ve kış aylarında, yatakların dışarının soğuğuna rağmen sıcacık olmasını sağlayan ürünlerdir. Normal örtülerin aksine yatak ile yatak örtüsünün arasına serilerek kullanılan bu ürünler, basit elektrik akımından elde edilen sürtünme kuvvetinin verdiği ısıyla yatağı ısıtmaktadır. Sahip olduğu anahtar ile ısının ayarlanmasını olanak sağlayan elektrikli battaniye modelleri internet üzerinden ve pek çok farklı mağazadan temin edilebilecektir.

Thermolex lüks elektrikli battaniye

Thermolex lüks elektrikli battaniye

Yünlü Battaniye Modelleri
Tasarı konusunda bir adım daha önde olan akrilik ya da pamuklu battaniyelere kıyasla sıcaklık ve kullanışlılık konusunda önde olan yün battaniyeler, genellikle klasik olarak nitelendirilebilecek olan tek renk ya da kareli desenlere sahiptir. Soğuk kış gecelerinde bir tane yün battaniyenin vermiş olduğu sıcaklığı bir kere deneyimleyenler bu modelleri sürekli olarak kullanmak isteyeceklerdir.


Yünlü polar battaniye

Yünlü polar battaniye

Pamuklu ve Akrilik Battaniyeler
İnternet mağazalarından ya da yerel mağazalardan kolaylıkla bulunabilecek, her türlü desene ve renge sahip olan bu modeller, hem yumuşak, hem kullanışlı hem de temizlemesi kolay olan ürünlerdir.

Pamuklu battaniyeler

Pamuklu battaniyeler

Bu tarzdaki battaniyeler, her desende ve her renkte kolaylıkla bulunabildiği için dekoratif olarak odalardaki hakim olan renklere ve desenlere uygun bir battaniye kolaylıkla bulunabilecektir. Pamuk oranının daha fazla olduğu modellerde kişiler battaniyenin yumuşaklığını daha ilk dokunuşta anlayabilirler. Akrilik oranının fazla olduğu modeller de ağırlık, incelik olarak daha hafif olsalar da ısıtma konusunda oldukça başarılıdırlar.

Pamuklu battaniye

Pamuklu battaniye

Akrilik örgü battaniye

Akrilik örgü battaniye

Yünlü battaniye örnekleri

Yünlü battaniye örnekleri

Yünlü bebek battaniyesi

Yünlü bebek battaniyesi

Tek kişilik elektrikli battaniye

Tek kişilik elektrikli battaniye

Giyilebilir elektrikli battaniyeler

Giyilebilir elektrikli battaniyeler

Giyilebilir özel tasarım deniz kızı battaniyesi

Giyilebilir özel tasarım deniz kızı battaniyesi

Giyilebilir kollu battaniyeler

Giyilebilir kollu battaniyeler

 

Mürdüm rengi battaniye modeli

Çizgili pamuk battaniye

PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ